Hry

Valčekový tanec
Ženích si dá valček medzi nohy a snaží sa ho bez pomoci rúk odovzdať neveste odzadu, tiež medzi nohy. Dámy odovzdávajú valček zpredu, páni, zozadu.

Vajce
Súťaží viac párov, partnerky sa snažia čo najskôr prevliecť vajíčko z jednej nohavice do druhej. Vajíčko môže byť čerstvé :) alebo uvarené.

Hľadanie partnera
Súťaží viac párov, páni sa postavia na stoličky a vyhrnú si nohavice, dámy majú zaviazané oči a podľa nôh si musia nájsť svojho partnera.

Milionár
Ak sa vám podarí zohnať projektor a plochu na premietanie a zopár šikovných kamarátov, môžte si zahrať milionára, kde budete mať ušité otázky na mieru - otázky, ktoré sa týkajú vášho vzťahu.

Tombola
Na začiatku hostiny môžte rozdávať tombolové lístky, ceny by mali byť vtipné, napríklad:
- okružná vyhliadková jazda po Bratislave - a výhercovi odovzdáte lístok na električku
- romantická večera pre dvoch pri sviečkach - a výherca dostane instantnú polievku pre 2 osoby + malú sviečku
Fantázii sa medze nekladú.

Divadlo
Môžte pre svojich hostí pripraviť divadlo za bielou plachtou, na ktorej je prišité detské oblečenie. Ženích prestrčí hlavu cez dieru v plátne, ruky vsunie do nohavicového oblečenia. Nevestine ruky sú akože ruky ženícha. Ženích dostane rôzne úlohy - umyť si zuby, zjesť jablko, jogurt, zapáliť si, zaviazať si topánku - všetko zdanlivo jednoduché úlohy, až nato, že ruky nevesty musia synchronizovať.

Skúška
Skúška nevesty, či vie zatĺcť klinček do dreva (či zvládne aj mužskú prácu), skúška ženícha - či vie zaštopkať ponožky.

Výročný tanec
Na parket sa pozvú všetky manželské páry (mladí, starší, "čerství",...), ktoré tacnujú a na pokyn DJ (starejšieho) postupne odchádzaju si sadnúť. Z parketu odchádzajú na základe dĺžky (rokov) manželstva. Napr. DJ vyhlási: "Prosím, aby na parkete zostali manželia, ktorí su spolu viac ako rok; ...5 rokov." ...7 rokov, ...10, ...15, ..... Tí, ktorí ostanú ako poslední dostanú nejakú odmenu: kvety, fľašu, atď.

Späť na obsah