Kytica

Svadobná kytica je hneď po svadobných šatách tým najvýznamnejším a najvysnívanejším doplnkom každej nevesty.

Ako si však správne vybrať tú svoju?
Svadobná kytica je nielen odrazom Vášho vnútra, ale spolu s typom svadobných šiat, postavou a celkovým rázom svadby je doplnkom, ktorý zvýrazní Vaše osobné čaro.

Pri výbere svadobnej kytice všeobecne platí:

• Malá nevesta – malá kytica
• Veľká nevesta – veľká kytica

Pre menšie nevesty je preto vhodná guľatá kutička alebo kvetinový košíček s menším počtom kvetov. Ak máte menšiu postavu a velikánsku sukňu, môžete si dovoliť druhovo bohatšiu guľatú kyticu.
Vysoké nevesty si môžu vybrať i jednostrannú previsnutú (kaskádovitú) kyticu s väčším počtom kvetov s dlhšími stopkami jedného alebo aj viacerých druhov, bohatú na doplnkovú zeleň.
Ak máte extravagantnejšie šaty, alebo nohavicový kostým, môžete si dovoliť čokoľvek extravagantné: napríklad jeden nápadný tropický kvet prizdobený doplnkovou zeleňou (anthurium, strelitzia, orchidea, ...)
Družičky môžu mať malé kytičky alebo košíky kvetov. Ženích má kytičku, ktorá ladí s nevestinou kyticou pripevnenú na saku. Zvyšok svadobnej spoločnosti má zvyčajne na šatách pripevnené rozmarínové pierka.

Dnešný výber kvetov a konkurencia kvetinárstiev vám umožňuje vybrať si kvety pre tú „svoju“ najkrajšiu vysnívanú svadobnú kyticu. Nechajte si v kvetinárstve ukázať vzorky ich práce, poprípade fotografie. Uistite sa, že sú schopní dodať všetky kvety (kytica, pierko pre ženícha, výzdoba obradnej siene a reštaurácie) v určený deň.

Ak ste sa rozhodli pre určitý farebný tón celej svadby, zvoľte kvety v jeho duchu. Medzi najobľúbenejšie patria ružové, modré, červené, žlté a biele

Späť na obsah