Oblečenie pre tehuľku

V dnešnej dobe už nie je výnimočné, ak sa dvaja mladí ľudia rozhodnú uzavrieť manželstvo vtedy, keď už očakávajú prírastok do rodiny. Budúca mamička – nevesta by sa mala v prvom rade vyhnúť stresom a všetko spoločne s rodinou a partnerom vyriešiť v kľude.

V čom na sobáš.
Na sobáš je pekné a vhodné všetko, čo pôsobí slávnostne a pohodlne. Nevesta nemusí byť zásadne v bielom. Alternatívou môžu byť zamatové šaty v empírovom štýle. Zvýšeným živôtikom sa pozornosť sústredí na dekolt. Vaše prsia získavajú práve v tehotenstve dokonalú formu, sú plnšie a pevnejšie, takže to treba využiť.
Z módneho hľadiska je pre tehotnú nevestu vhodné všetko, okrem klasických modelov so zvýrazneným “osím” driekom.

Odvážne ženy s perfektnou postavou, ktoré vedome vystavujú na obdiv svoje bruško, si môžu dovoliť aj elastické šaty, ktoré obopínajú postavu. Elastické látky sú pružné a pohodlné. Štóla alebo šál skvele zvýraznia jednoduchú róbu.

Ako nevesta v druhom stave by ste mali definitívny termín kúpy alebo ušitia svadobných šiat oddialiť čo najviac. Optimálnych je 10 dní pred svadbou. Špecializované módne salóny by na to mali byť pripravené, pretože práve nevestám vo vysokom štádiu tehotenstva môže bruško za dva týždne poriadne narásť.

Ani svadobnú bielizeň netreba zanedbať, pretože práve dokonalá spodná bielizeň má v tehotenstve mimoriadny význam. Najmä pod svadobnými šatami by podprsenka a nohavičky mali nielen perfektne sedieť, ale byť aj absolútne pohodlné a mať “podpornú funkciu”. Nezabúdajte, že v tehotenstve budete potrebovať podprsenku minimálne o číslo väčšiu.

Na svadobnom mejkape je dôležitý základ, lebo žena v tehotenstve sa spotí rýchlejšie. Použite taký, ktorý pôsobí ako pijavý papier.

Čo sa týka vlasov, nemali by sa tehotné ženy púšťať do žiadnych experimentov. Mnohým ženám v tehotenstve vlasy zhustnú, ale väčšinou stratia lesk a sú nepoddajné.

Pohodlné topánky sú pre tehotnú nevestu nevyhnutnosťou. Preto si radšej kúpte topánky na nízkom podpätku a najlepšie o číslo väčšie. Ráno si do nich môžete dať vložky, aby sa vám nevyzúvali a neskôr, keď vám opuchnú nohy, ich jednoducho vyberiete.

Zvážte, či by nebolo možné príjímať gratulácie na vyvýšenom mieste, kde by ste sedeli v ozdobených kreslách, aby sa budúca mamička nevyčerpala pridlhým státím.

Ak plánujete prísť na svadbu v ozdobenom aute, zvoľte si radšej priestranejšiu limuzínu, aby ste sa vošli na zadné sedadlo bez problémov.
A na záver, nezabudnite, že pri pripíjaní si na zdravie, by ste mali mať v pohári namiesto alkoholu pomarančovú šťavu.

Späť na obsah